Vyskúšať eWay-CRM
Viac info o eWay-CRM
Vyskúšať eWay-CRM

Jednoduchý prístup

k informáciam

 

Buďme sebou aj v práci

<< Späť

 

Môj diár: Ako sa v práci darí i nedarí

 

Ahoj, som Jana, projektová manažérka jednej pražskej firmy. Rozhodla som sa viesť si taký polopracovný diár, kam si budem zaznamenávať to dôležité, čo sa v práci a živote deje. Tentokrát som zistila, že najdôležitejšie je nehrať sa na niekoho iného. A to ani na pracovnom pohovore alebo pri rozhovore so šéfom.

 

 

Nová slečna manažérka!

 

Mojej najlepšej kamarátke Kláre sa nemôže dariť lepšie! Nechce sa mi veriť, že som o ňu mala ešte nedávno strach, keď horko ťažko zháňala novú prácu. Teraz sa rozhodla pre poriadnu zmenu a prihlásila sa na pozíciu manažéra veľkej cateringovej firmy. Úplne iné odvetvie, než to, kde sa doteraz pohybovala.

 

Pred pohovorom mi povedala: „Stále sa snažím niekde urobiť dojem a zatiaľ to nikdy nezabralo. Tak som si povedala, že tentokrát proste budem sama sebou!“ Každého, kto Kláru aspoň trochu pozná, by toto vydesilo. Ale Klára tú prácu vážne dostala!

 

„Nemá zmysel nasadzovať pred pohovorom masku. Potom by som ju musela do práce nosiť každý deň!“ usmiala sa spokojne. A to je ono – zostaňme sami sebou! Nezabralo to? Tak to nebola práca pre Vás.

 

 

 

Úlohy pre mňa aj kolegov!

 

Viesť tím ako manažérka je ďaleko náročnejšie, ako som čakala! Všetka tá zodpovednosť, ktorá s tým prišla, ma v podstate baví, ale niekedy sa mi zdá, že musím myslieť za ďalších päť ľudí a neustále im niečo pripomínať. Sme takí „pokusní zajaci“ a máme výsadu testovať novinky v eWay-CRM skôr ako klienti. A tak som si myslela, že keď teraz všetci máme Úlohy v mobiloch, tieto starosti mi odpadnú, pretože si budú všetci kontrolovať svoj progres.

 

Povedala by som, že štyria z piatich členov tímu to naozaj robia a Úlohy v mobile im veľmi pomohli s efektivitou. Tým piatym členom je Andrea.

 

"Na tvojom mieste by som sa absolútne nestresovala," usmial sa na mňa. "Najdôležitejšie je o téme vedieť čo najviac. A ty vieš snáď úplne všetko! Žiadna doplňujúca otázka ťa nerozhodí. "

 

„Ja som si myslela, že toto som už urobila!“ povedala prekvapene na rannom meetingu, keď som jej ukázala ďalšiu nesplnenú úlohu.

 

Nedá sa povedať, že by Andrea nepracovala, ale má pomerne chaotický prístup a vo finále sa stále cíti vyčerpaná, i keď množstvo dôležitých vecí nie je urobených. Nerada niekoho zhadzujem pred ostatnými, preto som Andreu po meetingu zastavila a poprosila som ju, aby počkala.

 

„Nehnevaj sa, ale nie som teraz veľmi spokojná s tvojim výkonom“ začala som opatrne.

 

„Mala by si zapracovať na plánovaní a time managemente.“

 

„Ale no tak,“ zľahčovala Andrea. No, aspoň nebola naštvaná!

 

„Myslím to vážne. Si vážne dobrá a vieš, čo robíš, ale chcem aby si začala naozaj používať Úlohy. Všetkým, čo máme Úlohy v mobile, to veľmi pomohlo.“

 

Niečo si povedala pre seba, ale vzala si odo mňa knižku o GTD*, ktorú som jej požičala. GTD a Úlohy nám predsa prácu uľahčujú, nie naopak! Snáď sa mi ju naozaj podarilo presvedčiť.

 

 

Ďalšia úloha pre mňa

 

Premýšľala som o rozhovore s Andreou a prišla som ku záveru, že by sme kvôli tomu možno mohli urobiť celofiremnú poradu. Určite by sa našlo viac tých, ktorí majú ku GTD alebo Úlohám v eWay-CRM nejakú otázku. My ostatní by sme zasa mohli vysvetliť, čo najlepšie funguje nám a akým spôsobom si organizujeme čas. A presne takto som to navrhla šéfovi.

 

„Fantastické!“ rozžiaril sa Martin. „Poďme do toho. Predstavoval by som si, že to pojmeš ako školenie kombinujúce GTD a to, ako eWay-CRM pomáha osobným výkonom. Predstavíš mi to v stredu a potom v piatok...“

 

„Ako to myslíš?“ zalapala som po dychu.

 

„Ty to predsa celé odprezentuješ, Jana!“

 

 

Úlohy kam sa pozrieš

 

Ako by som už nemala práce nad hlavu! Dokážem pripraviť školenie pre kolegov? Čo keď to skazím? Bola som plná pochýb. Potom som si ale spomenula, čo hovorila Klára a hneď som vedela, za aký koniec to vziať. Proste budem sama sebou.

 

Som si istá, že zvládnem aj situáciu s Andreou. Možno má nejaké osobné problémy. Najbližšie sa jej na to spýtam.

 

*GTD – Getting Things Done (metóda osobného časového manažmentu)

 

https://www.eway-crm.sk/rychle-odkazy/blog-eway-crm/Nova-aktualizacia-eWay-CRM-Mobile

 

<< Späť