Vyskúšať eWay-CRM
Viac info o eWay-CRM
Vyskúšať eWay-CRM

Jednoduchý prístup

k informáciam

 

Buďte pre svoj tím tým najlepším manažérom

<< Späť

 

 

Janin diár

 

Buďte pre svoj tím tým najlepším manažérom

 

Ahoj, tu je Jana, projektová manažérka firmy.

Ak ste sledovali môj denník, asi viete, že sa toho za minulý rok veľa udialo.

Poďme si to pripomenúť.

 

Darí sa mi dobre

 

Môj život sa vlani zmenil od základu. Nastúpila som do firmy, kde som odštartovala svoju kariéru ako projektová manažérka. Našla som si nový byt a v práci som postupne dostala na starosti malý tím, s ktorým sa nám podarilo uspokojiť mnohokrát neľahké želania celej rady klientov. A stretla som Petra, ktorý je dnes už mojím priateľom. Za rok 2018 som vďačná!

 

A bude ešte lepšie!

 

Vždy je ale čo zlepšovať. Hoci si nedávam predsavzatia, nakoniec som si tiež jedno dala - budem lepším manažérom svojho tímu! Povedala by som, že svoju prácu robím dobre, niekedy je ale ťažké mať všetkých pod kontrolou a nájsť rovnováhu medzi motiváciou a "šéfovaním". A stále mi musí zostať čas na klientov!

 

Stále sa učíme niečo nové

 

Premýšľala som o svojich manažérskych schopnostiach a rozhodla sa ich zlepšiť. Išla som za mojou šéfku Martinou, ktorá ma ako vždy vypočula.

"Jana, vedieš si dobre!" Uistila ma napred.

"Na druhú stranu, to, čo hovoríš, by prospelo celej firme. Ak si chceš zlepšiť manažérske schopnosti, pripravím na to školenie. "

Martina je v tomto skvelá, nad ničím nemávne rukou. Preto sa rada budem učiť práve od nej!

 

 

 

Školenie bolo celodenné a zúčastnili sa ho všetci manažéri z našej firmy.

 

"Je tu osem hlavných bodov, ktoré by ste si z dneška mali určite odniesť," začala Martina naše stretnutie.

 

Dozvedeli sme sa, že vedenie tímu vyžaduje čas. Uvedomila som si, že som mala vždy na prvom mieste svojich klientov a starostlivosť o tím bola skôr na druhej koľaji. Rozhodla som sa skúsiť svoj čas rozdeliť 60 ku 40. 60% venujem svojim vlastným úlohám. A zvyšok? Ten patrí tímu!

 

Možno sa vám to zdá veľa. Proste im poviete, čo majú robiť a vynadáte im, keď to neurobia. Tak by to ale fungovať nemalo.

 

Podľa Martiny je potreba svoj tím poznať. Nemusíte byť príliš osobné. Je ale potrebné prejaviť záujem a trochu svojich ľudí analyzovať, inak dobrým šéfom nebudete. Predovšetkým s nim aj neustále komunikujte. Nie je nezvyčajné, že ľudia nevedia, čo od nich chcete. A to je hlavne komunikačný problém. Šéfovia a manažéri si často neuvedomujú, že ostatní nemajú v hlave všetky detaily a je potrebné im veci vysvetliť.

 

Bolo toho omnoho viac, ale dva body by som ja osobne obzvlášť zdôraznila:

 

  • Neprokrastinujte

 

  • Delegujte

 

Keď som nad týmto premýšľala, znova ma potešilo, nakoľko mi s organizáciou a delegáciou od začiatku pomohla eWay-CRM. Martina sa na konci tiež na chvíľu vrátila k GTD vnútri eWay-CRM.

 

Do budúcna mám určite o čom premýšľať. Som zvedavá, ako sa mi teóriu podarí aplikovať na môj tím!

 

Vaša Jana

 

<< Späť