Vyskúšať eWay-CRM
Viac info o eWay-CRM
Vyskúšať eWay-CRM

Jednoduchý prístup

k informáciam

 

Zbavte sa strachu z prezentácií!

<< Späť

 

Môj diár: Ako sa v práci darí i nedarí

 

Ahoj, som Jana, projektová manažérka jednej pražskej firmy. Rozhodla som sa viesť si taký polopracovný diár, kam si budem zaznamenávať to dôležité, čo sa v práci a v živote deje. V práci ma čaká veľká séria prezentácií pre celú firmu. Ešteže mám kamarátov, ktorí ma dokážu upokojiť. Chcete vedieť, ako sa na prezentáciu pripraviť?

 

 

 

 

 

Najväčší strach ľudského pokolenia

 

Čoho sa bojíme najviac? Sú to choroby? Nie. Chudoba? Tiež nie. Hady a pavúky? Kdeže. Cenu "Strašiak roka" vyhráva opakované rozprávanie na verejnosti. Ľudia z neho majú dokonca väčší strach, ako zo samotnej smrti! Čítala som vtipný komentár, že ak je to pravda, tak by sme na pohrebe boli radšej v rakve, než čítali smútočný prejav.

 

Recept na šťastnú dovolenku pána riaditeľa je čas od času svoj business skontrolovať. So súčasnou podobou eWay-CRM Mobile to bude hračka. A hlavne to nezaberie v podstate žiadny čas, takže si stále dostatočne užijete deti, plávanie aj popíjanie kokteilov v hotelovom bare.

 

 

Brainstorming pri večeri

 

A prečo o tom vôbec hovorím? Minulý týždeň som v práci dostala za úlohu pripraviť sériu školení pre celú firmu. Na tému GTD a Úlohy v eWay-CRM.

Poriadne som si všetko preštudovala a pripravila prvú prezentáciu po obsahovej stránke. Keď som mala konečne pocit, že mám naozaj čo povedať, začala som premýšľať AKO to poviem. Zavolala som môjmu priateľovi Petrovi a najlepšej kamarátke Kláre a navrhla, aby sme to prebrali pri večeri. Klára priviedla Marka, baristu, s ktorým sa pred nedávnom zoznámila. Napriek tomu, že je mladší než ona, ukázalo sa, že je to inteligentný mladý muž, čo má všetkých päť pohromade. Alebo skôr chlapec?

"Na tvojom mieste by som sa absolútne nestresovala," usmial sa na mňa. "Najdôležitejšie je o téme vedieť čo najviac. A ty vieš snáď úplne všetko! Žiadna doplňujúca otázka ťa nerozhodí. "

"Vďaka," odpovedala som. "Ale stáť sama úplne pred celou firmou? Budem nervózna! "

"Hovorí sa, že hlavné je si to vopred natrénovať," povedal Peter. "Pokojne pred zrkadlom, alebo pred niekým blízkym. Môžeš to nanečisto odprezentovať nám! Stavím sa, že potom budeš viac v pokoji. "

"Ale čo, keď stratím niť a zaseknem sa?"

"Žiadne ale!" Umlčala ma Klára. "Usmeješ sa a položíš otázku publiku. Zapojíš tak ostatných a navyše získaš čas si spomenúť. "

"Tiež pomáhajú obrázky a rôzne grafy," ozval sa Marek a odrezal si zo steaku. "Pridaj na väčšinu snímok nejakú grafiku. Tá ti vždy pripomenie, čo si chcela povedať. "

"Nezabudni udržiavať očný kontakt," pridal Peter. "Pred prezentáciou sa uvoľni a až sa do toho pustíš, hovor zreteľne a čo najviac zapájaj publikum."

"A pekne sa na to obleč!" neodpustila si Klára a vyprázdnila svoju pohárik vína.

"To nie je žiadna módna prehliadka!" oponovala som.

"Klára má pravdu," podporil ju Marek. "Vezmi si svoje obľúbené formálne oblečenie. Budeš sa tak cítiť pohodlne a sebaisto. "

 

 

Ešteže tu sú priatelia

 

Po pravde ma skoro až dojalo, ako sa mi všetci snažili pomôcť. Nikomu nevadilo, že sa po celý čas večere bavíme len a len o mojej práci. Každý z nich pridal svoj uhol pohľadu a ja sa vďaka nim teraz cítim oveľa pokojnejšia. Takže keby ste potrebovali niečo odprezentovať, nepodceňte faktickú prípravu, vyskúšajte si svoje vystúpenie, pekne sa oblečte, uvoľnite sa, hovorte zreteľne a udržujte očný kontakt. A moja osobná rada na záver znie - nezabudnite predtým zájsť na večeru so svojimi kamarátmi. Je to úžasná podpora!
Nabudúce vám budem rozprávať, ako prezentácia prebiehala a či mi tipy od kamarátov pomohli.

Vaša Jana.

 

https://www.eway-crm.sk/rychle-odkazy/blog-eway-crm/Nova-aktualizacia-eWay-CRM-Mobile

 

<< Späť